Výlety
k vode

Jazerá a vodné plochy nášho regiónu vás okúzlia v akomkoľvek ročnom období. A naozaj si máte z čoho vyberať – v okolí hotela nájdete hneď niekoľko obľúbených vodných plôch. Príjemná prechádzka, vodné športy alebo kúpanie – ako si užijete svoj deň pri vode vy?

Zemplínska šírava

Zemplínska Šírava je druhá najväčšia vodná plocha na Slovensku. Teplota vody v letných mesiacoch dosahuje úžasných 25 °C. Kúpať sa môžete nielen v Šírave, ale aj v bazénoch, ktoré sa nachádzajú priamo pri nádrži. Oblasť Zemplínskej Šíravy má veľký počet tropických dní a nocí, a preto tu sú ideálne podmienky na oddych, kúpanie, rybolov, vodné športy aj pešiu turistiku. Určite vás potešia aj pestré možnosti športového vyžitia (plážový volejbal, futbal, vodné športy ako windsurf, paddleboard, člnkovanie, kajakovanie, vodné lyže a mnohé iné). V zime vodná plocha zamŕza a stáva sa prírodným klziskom, ktoré je atraktívne pre milovníkov zimných športov.

Vinianske jazero

Jazero Vinné nájdete v lesnom prostredí neďaleko Zemplínskej Šíravy. V lete máva príjemne teplú vodu, a preto poteší aj zimomravejších dovolenkárov. Vodu si môžete vychutnať aj z nového uhla pohľadu a prenajať si paddleboard či vodný bicykel. Krásna príroda v okolí po celý rok láka milovníkov turistiky. Populárnym výletom je ľahký výstup na Viniansky hrad s nádherným výhľadom. Táto lokalita má čo ponúknuť v každom ročnom období. V lete kúpanie, na jeseň hubárčenie a rybolov, v zime beh na lyžiach a korčuľovanie.

Vodná nádrž Domaša

Domaša je viacúčelová vodná nádrž, ktorá sa rozprestiera v Ondavskej vrchovine. Je ideálnym miestom pre oddych, rodinnú dovolenku, či vodné športy. Vďaka svojej čistej zelenej až zelenomodrej vode s teplotou 23 °C, sa počas leta stala obľúbenou destináciou nielen pre obyvateľov Horného Zemplína. 5 rekreačných stredísk tejto vodnej plochy ponúka možnosti športového vyžitia ako aj prenájom vodných bicyklov, lodiek a iných športových potrieb. Ak patríte medzi priaznivcov cykloturistiky, môžete spojiť svoju vášeň k tomuto športu s osviežením sa pri vode.

Vodná nádrž Starina

Starina sa rozprestiera na území Národného parku Poloniny a je najväčšou vodnou nádržou v strednej Európe. Zásobuje pitnou vodou takmer celé východné Slovensko. Keďže je významným zdrojom pitnej vody, je zakázané sa tu kúpať, člnkovať, chytať ryby, kempovať v jej okolí alebo sa približovať k jej brehom. To však neznamená, že sa nemôžete vynadívať na jej krásu! Na južnom cípe vodnej nádrže je vyhliadka, z ktorej je na nádrž nádherný panoramatický výhľad. Príroda v okolí Stariny ponúka široké možnosti pešej turistiky, avšak len pre zdatnejších turistov.

Biokúpalisko Sninské rybníky

Areál kúpaliska Sninské rybníky je v krásnej prírode Vihorlatských vrchov na okraji mesta Snina. Toto biokúpalisko bolo vybudované ako druhé na Slovensku. Využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias v samostatnom bazéne. Deti na môžu vyblázniť na šmykľavkách a hojdačkách priamo v bazéne. Areál má zatrávnené plochy na oddych, ihriská pre športové aktivity (plážový volejbal, basketbal, futbal, tenis a stolný tenis), detské ihriská a rôzne ubytovacie a stravovacie služby. Okolitá príroda ponúka priestor na prechádzky, či turistiku k „Umartemu“, na Sninský kameň alebo k sopečnému jazeru Morské oko.

Morské oko

Morské oko je jazero, ktoré vzniklo sopečnou činnosťou, vďaka svojej krištáľovo čistej vode sa stalo klenotom Vihorlatských vrchov. Je to dokonalé miesto na oddych, romantickú prechádzku, túru v čarovnej prírode či jazdu na bicykli.

Prírodné kúpalisko Lackovce

Biokúpalisko Lackovce sa rozprestiera v krásnej prírode na okraji obce Lackovce. Ide o biokúpalisko, kde si návštevníci môžu oddýchnuť, vyplaviť endorfíny športovaním (plávanie, volejbal, futbal, golf) a užiť si spoločnú grilovačku v drevených altánkoch. Na svoje si prídu aj milovníci rybárčenia. Areál poskytuje rôzne druhy stravovacích služieb.

Kúpalisko Humenné

Populárne kúpalisko nájdete na skok od hotela Karpatia – v športovej zóne mesta Humenné. Areál má minigolfové ihrisko, volejbalové plážové ihrisko, basketbalové ihrisko, detské ihrisko a hojdačky. U detí je obľúbený 37 metrov dlhý tobogan a minibazén s dvomi šmykľavkami. Návštevníkom sú k dispozícii aj ležadlá, gril a niekoľko bufetov s rýchlym občerstvením. V areáli kúpaliska je aj krytá plaváreň, ktorá je sprístupnená počas celého roka.