Degustácie

Ak milujete víno, ste na správnom mieste. Zatúlajte sa do vínnych pivničiek a vychutnajte si kúzlo regiónu, ktorého víno pozná celý svet.

Vinohradnícka oblasť Tokaj

Táto geograficky uzatvorená oblasť vinohradníctva a vinárstva v povodí rieky Bodrog spája nielen krásy pivníc plných kvalitného vína, ale aj bohatú históriu a tajomstvá minulosti. Okolie tejto oblasti je ideálne na romantické prechádzky vinohradmi. Rozprávkovú atmosféru dokonale dokreslí pohár kvalitného vína v stredovekej pivnici, kde sa dozviete o histórii vzniku vína a technologických postupoch jeho prípravy. Vinice v tejto oblasti sú zapísané do zoznamu Národných kultúrnych pamiatok Slovenska. Tokaj vám ponúka degustáciu kvalitných vín, ochutnávku výborných tradičných domácich jedál, pešiu turistiku, cykloturistiku, geocaching, rôzne atrakcie, jarmoky a zážitkovú plavbu po rieke Bodrog.

Pivnica Orechová

Pivnica Orechová sa rozprestiera vo Východoslovenskej vinohradníckej oblasti. Jej vinohrady sú vysadené na juhozápadných svahoch sopečného pohoria Vihorlat. Vinohrad ponúka degustáciu vína v moderne zariadenej degustačnej miestnosti Hodovňa. Popri skvelých vínach vyskúšate aj domáce gastronomické špeciality z biochovu. Ak vás zaujíma, čo sa skrýva za jedným pohárom kvalitného vína, môžete sa zúčastniť prehliadky vinohradov s odborným výkladom o histórii viníc a výrobe vína. Nádhernú prechádzku po vinohradoch ukončíte degustáciou vína v pôvodných podzemných priestoroch vínnej pivnice v hĺbke 12 metrov.

Degustácia v hoteli Karpatia

Neodolateľný výber vín nájdete aj priamo v hoteli Karpatia. Kedykoľvek si môžete vybrať z bohatej ponuky vín v našom vínnom bare. Máte náladu na niečo špeciálne? Pripravíme pre vás ochutnávku vín na mieru. Opýtajte sa na recepcii na naše degustácie. Veľmi radi vám pripravíme nezabudnuteľný someliérsky zážitok.