Výlety
s deťmi

Ku každej dobrej rodinnej dovolenke patria nezabudnuteľné výlety. Vďaka skvelej polohe hotela Karpatia máte na výber množstvo destinácií. V okolí nájdete prekrásnu prírodu, zaujímavé múzeá aj jedinečné kultúrne pamiatky.

Prehliadka mesta Humenné

Návšteva kaštieľa, prechádzka po parku, prehliadka múzea a skanzenu. Odporúčame vám navštíviť aj Vihorlatskú hvezdáreň, ktorá na nachádza v centre mesta. Bola založená v roku 1952 a dnes je významným centrom astronomického vzdelávania, propagácie a pozorovaní v regióne Horného Zemplína.

Výstup na Viniansky hrad

Výstup na Viniansky hrad Vám ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu  regiónu a Zemplínsku Šíravu. Túto krátku ľahkú túru môžete zakončiť prechádzkou okolo jazera Vinné.

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola

Celosvetovo známe Múzeum moderného umenia Andyho Warhola sa nachádza v meste Medzilaborce. Prehliadku môžete spojiť s výstupom na Čertov kameň, na ktorom je vyrytý reliéf hlavy čerta. Na vrchole kopca je osadená tabuľa s erbom obce Krásny Brod. Dostanete sa tam príjemnou prechádzkou priamo z obce Krásny Brod, hneď na jej začiatku pri dome smútku, kde nájdete aj vyhradené parkovacie miesta.

Výlet do obce Zemplínske Hámre

V obci Zemplínske Hámre nájdete Zemplínske múzeum, v ktorom sú vystavené expozícia histórie baníctva a železiarstva a expozícia poľnohospodárstva a ľudovej architektúry. Zaujímavý je aj Hámorský náučný chodník, ktorý vás prevedie históriou baníctva. Dozviete sa, ako sa bývalo v minulosti, objavíte architektonické prvky kamenných murovaníc, ktoré sa mimo zemplínskeho regiónu nezachovali a zistíte viac o dômyselnom systéme vodných kanálov. Náučný chodník má 14 zastávok a je dlhý 6,8 km. Chodník môžete až po zastávku číslo 13 absolvovať aj na bicykli. Deti určite nadchne prehliadka Ranču so zvieratkami.

Mini zoo Juško v meste Snina

Animoterapeuticko-jazdecké centrum v meste Snine, kde môžete vidieť život domácich zvierat, ale najmä zubry, ktoré vo voľnej prírode žijú iba v Národnom Parku Poloniny. V tejto mini zoo si môžete skúsiť jazdu na koni, vychádzky na kočiari, pletenie košíkov, vyrábanie keramiky na hrnčiarskom kruhu, či sa viac dozvedieť o sedlárstve a kováčstve. V meste odporúčame navštíviť Sninský kaštieľ a osviežiť sa na Biokúpalisku Sninské Rybníky.

Výlet do Vihorlatských a Bukovských vrchov

Očarí vás svojou kúzelnou prírodou, a to nielen cez deň. V tomto okrese sa nachádza oblasť s nízkou úrovňou svetelného znečistenia, tzv. park tmavej oblohy. Astronomické observatórium v Kolonickom sedle nájdete medzi obcami Ladomírov a Kolonica. Na večerné pozorovania oblohy sú pre verejnosť vyhradené dva teleskopy na betónovej plošine, kde sa zmestí približne 15 osôb. Na pozorovanie nočnej oblohy je potrebné vopred sa objednať.

Archeopark v Hanušovciach nad Topľou

Ak sa chcete vrátiť v čase a nazrieť do najstaršieho obdobia ľudských dejín, odporúčame vám navštíviť tento Archeopark. Je to unikátne archeologické múzeum zážitku a tiež jediné živé múzeum v prírode na Slovensku. Uvidíte tu 5 obydlí z piatich období praveku a skorého stredoveku – interiér priestorov, plastiky muža, ženy a dieťaťa, ale hlavne repliky archeologických objektov. Významnou súčasťou tohto areálu je hrnčiarska dielňa s dvojkomorovou pecou, areál so zvieratami a replika šperkárskej sklárskej pece. Tento výlet si môžete spestriť návštevou zrúcaniny hradu Čičva.

Rajd pod Vihorlatom

Rajd pod Vihorlatom leží v obci Kamienka. Návštevníci si tu môžu vyskúšať jazdu na koni, ktorá je k dispozícii celoročne, taktiež si môžu užiť nezvyčajnú jazdu ma záprahu, ktorý je vedený snežnými psami tzv. mushing. Deti si môžu vyskúšať život na divokom západe a posedieť v indiánskom stane, ale aj v iných country posedeniach. Rajd pod Virholatom ponúka rôzne školské, firemné, školiace voľno časové aktivity s program podľa Vašich predstáv.