Čsl. Armády 26, 066 01 Humenné, Slovensko, +421 57 7861 888, recepcia@hotel-karpatia.sk

Turistika

Sninský kameň a Morské oko

Pre milovníkov skalnatých vrcholov a ďalekých výhľadov tu máme tip na jeden výlet. Pohorie Vihorlat predstavuje naše najvýchodnejšie vulkanické pohorie a svojím východo-západným smerom oddeľuje Východoslovenskú nížinu na juhu od Ondavskej pahorkatiny na severe. Keďže najvyšší vrchol – Vihorlat 1076 m. n. m. leží vo vojenskom ochrannom pásme je turisticky najpríťažlivejší práve Sninský kameň – 1005 m. n. m..Sninský kameň právom patrí medzi najkrajšie prírodne útvary v celom pohorí Vihorlat.

Prístup na vrchol je možný z oboch smerov – zo severu od Sninských rybníkov (260 m.n.m.) po modrej – cca 8 km. Z juhu je asi 8 km trasa po lesnej asfaltke z Remetských Hámrov na Morské oko (618 m.n.m.) a potom asi 4 km na vrchol (alebo autom až  na parkovisko pod Morským okom). Najkratšia ale najnáročnejšia trasa vedie po zelenej značke zo Zemplínskych Hámrov. Parkovať môžete tesne pred kameňolomom (450 m. n. m.) na hornom konci obce a odtiaľ neustále stúpanie až na vrchol – prevýšenie 550 m na úseku cca 2,2 km.

Brestov

Prímestské rekreačné stredisko 3 km od Humenného s rybníkom a chatovou osadou.

Slovenská Volová

Rekreačné stredisko s rybníkmi, obľúbená oblasť rybárov a chatárov. Oblasť sa nachádza 7 km severozápadne od mesta Humenné.

Detský tábor Lesík – Kamenica nad Cirochou

Nachádza sa 13 km východne od Humenného pri obci Kamenica nad Cirochou. Murované chatky, v centrálnej budove je možnosť usporiadať školy v prírode, podnikové stretnutia a prezentácie. V areáli sú 2 športové ihriská, ohniská a v zime lyžiarky vlek, ideálny pre výcvik začiatočníkov.

Krypta vojakov z I. svetovej vojny v Osadnom

Len 36 kilometrov od Humenného sa nachádza unikátna krypta vojakov z 1. svetovej vojny – jediná svojho druhu na Slovensku. Turisti, ktorí radi objavujú a spoznávajú miesta spojené s dianím v našej krajine počas dvoch svetových vojen, si ju môžu obzrieť v obci Osadné.

NPR Humenský Sokol

Rozprestiera sa na lesnej pôde v katastrálnych územiach obcí Humenné, Jasenov, Chlmec a Ptičie. Jeho rozloha je 541, 50 hektárov. Dôvodom pre vyhlásenie tohto územia za chránené bola najmä pôvodnosť a druhová bohatosť jeho rastlinstva a živočíšstva. Náučný chodník je typu „so sprievodcom“. Trasu tvorí uzavretý okruh o celkovej vodorovnej dĺžke 3 km a šikmej – skutočnej cca 3,5 km. Celkové prevýšenie je teda 257 m. Doba prehliadky chodníka trvá cca 2 – 3 hodiny.

Hubková

Prímestský rekreačný areál na severnom okraji mesta, prístupný z Parku mieru pri renesančnom kaštieli v Humennom značkovaným turistickým chodníkom. Vhodný je pre nenáročné pešie a cyklistické vychádzky, pre terénnych bežcov, bežcov na lyžiach, nadmorská výška rekreačnej oblasti je 378 m. n. m..